detská mozgová obrna
detské neurologické ochorenie

Neurogym je prvý a jediný špecializovaný „gym“ na Slovensku pre dospelých
a deti s poranením miechy a neurologickým ochorením.

NeuroGym team

Okrem ťažkostí s ktorými sa na nás rodičia s detičkami obrátia si uvedomujeme, že každé dieťa v sebe ukrýva svoje vlastné prežívanie a emócie. Našou úlohou je vzbudiť v ňom tú najveselšiu, ktorá ho bude hnať v pred nie len po mentálnej ale aj fyzickej stránke. Kontakt s dieťaťom, nie len ako fyzioterapeutom, ale jeho kamarátom je základ cvičenia, na ktoré sa tešíme. Pri mnohých diagnózach je potrebné venovať sa aj uvoľneniu a ukľudneniu tela a nervovej sústavy. Strečing skráteného svalstva a iné techniky, ktoré obnovujú a zabezpečujú čo najväčší možný rozsah tela je základom ďalšieho kvalitného cvičenia.  V našom gyme sa venujeme aktívnemu cvičeniu, preto sú cvičenia rozmanité. Využívame cvičenia pomocou kladkového systému v klietke, aktívne cvičenia v spideri, cvičenie v samotnom gyme a rovnako aj terapiu, ktorá rešpektuje a stimuluje vývojové pozície a správny vývoj motoriky dieťaťa. Špecifikum cvičenia s deťmi je, že samotné cvičenie sa snažíme robiť zábavné, s čím nám pomáhajú interaktívne pomôcky ako BlazePods, závesy v klietke, mobility stick, balančné pomôcky, bradlový chodník a podobne. Pri rôznych diagnózach je veľkým doplnok fyzikálna terapia v podobe elektroliečby.

Detská mozgová obrna

je jednou z najčastejších diagnóz, s ktorou sa stretávame. Je to aj z dôvodu, že je do nej neskôr zahrnutá takmer každá iná centrálna neurologická odchylka dieťaťa, či už ide o porušenie mozgu z dôvodu komplikácii pri pôrode,  pri predčasne narodených bábätkách alebo kvôli vrodeným génovým ochoreniam, ktoré sa prejavia v priebehu vývoja dieťaťa. Príčin, prečo DMO vzniká je mnoho, rovnako ako aj klinický obraz jej prejavu. Každé dieťa má iný vývoj, obmedzenie v pohybe, motorický aj mentálny prejav, preto sa na DMO, nepozeráme ako na jednu diagnózu ale na konkrétne dieťa a jeho problémy, schopnosti a hľadáme u neho jeho vlastnú motiváciu a záujem.

Využívame

ŠPECIALIZOVANÝ KIDS KONCEPT

fyzioterapeutické metódy

CVIČENIE V UGUL KLIETKE

ELEKTROSTIMULÁCIA

Cenník

ŠPECIALIZOVANÝ KIDS KONCEPT

Svalová dystrofia

je vrodené neurologické ochorenie, ktoré sa v mnohých prípadoch prejaví už v detskom veku. Jej najčastejším prejavom je svalová slabosť, za ktorú je zodpovedné poškodenie génu, ktorý napomáha k produkcii proteínov a teda aj svalovej hmoty. Svalová dystrofia má mnohé formy, no nie každý priebeh ochorenia je rovnaký. Ochorenie je síce veľmi ťažko zvrátiteľné, no je dôležité udržiavať sa v kondícii a pracovať na znížení jeho progresie a užívaní si čo najlepšieho možného fyzického aj psychického zdravia.

Využívame

ŠPECIALIZOVANÝ GYM KONCEPT

fyzioterapeutické metódy

Cenník

ŠPECIALIZOVANÝ GYM KONCEPT

FYZIO TRÉNING

ŠPECIALIZOVANÝ KIDS KONCEPT

Referencie

Scroll to Top